Miért, mit és hogyan?

Szemléletmód-váltás

„Ego”-ból „Öko”-ba

Belső transzformáció

a cselekvő együttérzés mint alapkészség mentén

Interaktív belső utazás csoportban

az új kapcsolati dinamika felé

Tegyük fel, hogy Te is erről gondolkodsz:

Az üzleti stratégiád a jelen környezetben csak akkor fog működni, ha mind Te magad, mind a csapatod magatok mögött hagyjátok a felülről vezérelt, kontrollon alapuló irányítást és minden viszonylatotokban átálltok a partneri együttműködésre. Ha abbahagyjátok saját egyéni érdekeitek védelmét és minden témában az érdekeltek kölcsönös bevonásával döntötök. Ha az információk visszatartásáról átálltok transzparenciára és bizalomra, a versengésről alkotóközösségben építkezésre – ha átváltasz.

Hívjuk így: “ego” központúságról “öko” szemléletre – minden interakciódban.

Ahol az ego, a világgal szembe helyezkedő, az önmaga túléléséért küzdő én. 
És ahol az „öko”, a ház, az otthon, ahol biztonságban érezzük magunkat, ahol együtt vagyunk, ahol csapatban emberként egyek vagyunk.

Ha úgy érzed, a körülöttünk formálódó környezet épp ebbe az irányba mozdít, és amúgy is ebben a változásban hiszel: Neked szól a programunk, a fenti transzformációhoz hozunk “technológiát”  – Te magad, a csapatod és a szervezeted számára.

Ha ‘egó’ fókuszról ‘öko’ szemléletre szeretnénk átállítani a csapatunk működési dinamikáját, a kulcs és kiindulópont a csoporttagok személyes transzformációja.

Az új kapcsolati készségek alapja, hogy először is maradéktalanul felelősséget vállalunk azért, amit a másokkal folytatott interakcióinkban a másik terébe beteszünk.

Az együttérzést programunkban nem érzésnek tekintjük. Azt értjük együttérzésen, hogy konfliktusainkban is meg akarjuk látni és érteni, ki melyik szenvedő részéből cselekszik épp. Szándékunk és eszközeink vannak arra, hogy átalakítsuk a szenvedés percepcióját együttműködéssé. Így önmagunkról és egymásról tanulva minden helyzetben támogassuk egymást abban, amit teszünk.

 A kapcsolatainkban szándékosan megjelenített cselekvő intervenciónak tekintjük az együttérzést. Ez az alapja annak az átalakulásnak, melyre szerintünk a globális környezetünkban formálódó alkotóközösségekben szükség van, s amely lehetővé teszi az egymással szemben álló “én vagy te” dinamikából a “mi” központú dinamika felé történő elmozdulást.

Közös tapasztalati tanuláson alapuló, interaktív belső utazásra invitálunk, sok önreflexióval és csoportos reflexióval, a csoport megtartó erejére támaszkodva.

Világos Compassion Dynamics (kb. “Együttérzésből vezérelt érzelmi dinamika”) modelljeink segítenek a megértésben, kognitív keretet adnak ahhoz, hogy új nézőpontból lássunk magunkra. A modellekhez kapcsolódó közös munka során “átdolgozzuk” a megértést viselkedésváltozássá, cselekvéssé, megtehető kis lépésekké.

A megoldásközpontúság a csoportos munkában biztosítja, hogy arra összpontosítunk, “mi működik” a kívánt irányban és “mi működhet még jobban” a jelenleg forrongó, mozgásban lévő kapcsolataidban. Érzelmileg biztonságos teret nyújt a személyes vizsgálódáshoz, kinyíláshoz, változáshoz.

A reflexiók, a megosztások, a közös élmény önmagában fejleszti az együttérzést és a kapcsolatokat a csoportban.

 

VÁRT HATÁSOK

  • ÖNIRÁNYÍTÁS 93% 93%
  • ÉRZELMI HIGIÉNIA 91% 91%
  • SZEMÉLYES INTEGRITÁS 98% 98%
  • “TÖRŐDÉS MÁSOKKAL” ATTITŰD 97% 97%
  • ÉRTÉKVEZÉRELT CSELEKVÉS90 90% 90%
  • ÖNFEJLESZTŐ TUDATOSSÁG 92% 92%

Program modulok

A Compassion-in-Action programot elsősorban vezetőknek és vezetői csapatoknak fejlesztettük és 10 interaktív modulból áll. Minden modul 1-1 világos, strukturált kognitív modell köré épül, mely a megértést segíti. Megoldásközpontú csoportos coachinggal támogatjuk a magasabb szintű tudatosság adott aspektusának integrálását, cselekvésbe fordítását. A modulok mentén haladunk, 4-5 hónapos tartó közös “útvonalon”, vezetői csoportban vagy csapatban.

1. “AMIT CSELEKEDETEIMBEN VÁLASZTOK, AZZÁ VÁLOK”

Életünk sorsformáló döntéseink áttekintése – szembesülés azzal, ahogy meghatározták, hogy kik is vagyunk ma.

Felismerjük: “A cselekedetek, melyeket ma választok, meghatározzák, kivé válok holnap.”

2. TOXIKUS VS. HIGIÉNIKUS ÉRZELMEK

Tanulunk a tudatot beszűkítő, “toxikus”, illetve tudatosságunkat tágító, “higiénikus” érzelmekről. Bepillantunk életünk fontos történéseibe, amikor sikerült a tudatos döntés mentén cselekednünk (a megjelenő toxikus érzelmeikkel szemben). Megtanuljuk, hogyan váljunk le pillanatnyi toxikus érzelmünkről és hogyan cselekedjünk értékeinknek megfelelően.

3. ÉRTÉKEINK: SZEMÉLYES INTEGRITÁSUNK ALAPKÖVE

Tanulunk arról, hogyan működnek értékeink iránytűként az életünkben, hogyan válnak személyes integritásunk alapkövévé. Megnézzük, mely értékek szervezik a gondolkodásunk és cselekedeteink, és hogyan.

Tisztázzuk, melyek a valódi értékeink és hogyan irányítják cselekedeteinket.

AZ EGYÜTTÉRZÉS VALÓDI TERMÉSZETE ÉS EREJE: DÖNTÉS 2.0

Megvizsgáljuk, mit jelent valójában, ha az együttérzés állapotában tartjuk magunkat és együttérzéssel cselekszünk. Megnézzük, miben áll az együttérző cselekvés valódi ereje: megismerjük mi a mélyebb jelentősége annak, tudunk-e tudatosan választani, hogy toxikus érzelmek vezérelte reakcióinkat követjük-e vagy értékeink diktálják cselekedeteinket.

Gyakoroljuk a Döntés 2.0 mechanizmusát: leválasztjuk magunkat toxikus érzelmeinkről és szabad utat nyitunk az együttérzésből fakadó cselekedeteinknek.

 

5. EPS: ÉRZELMEINK AZONOSÍTÁSA ÉS TRANSZFORMÁLÁSA

Megtanuljuk, hogyan azonosítsuk toxikus érzelmeinket az EPS (Emotional Positioning System, Érzelmi Pozíciók Rendszere) segítségével, melyet iránytűként használunk higiénikus érzelmekké történő átalakításukban.

A Döntés 2.0 központi eszközeként elkezdjük alkalmazni az EPS-t.

6. EGYÜTTÉRZÉS VEZÉRELT ÉRZELMI DINAMIKA (COMPASSION DYNAMICS)

Megtanuljuk, hogyan állítsuk le a kölcsönösen destruktív (toxikus) érzelmi dinamika ördögi körét, és hogyan alakítsuk át azt kölcsönösen konstruktív (higiénikus) interakciók fölfelé vezető spiráljává kapcsolatainkban.

Megtapasztaljuk, hogy képesek vagyunk a Compassion Dynamics, az együttézésből vezérelt érzelmi dinamika megvalósítására, és elköteleződünk amellett, hogy a mindennapi cselekedeteinkben ezt alkalmazzuk.

7. MINDENNEK AZ ALAPJA AZ ŐSZINTESÉG

Ezt a transzformációt az az erő tartja mozgásban, ahogy teljesen őszintén szembenézünk saját személyes hiányosságainkkal és sebezhetőségünkkel és az élet velejáróként elfogadjuk ezeket.

Megbékélünk a sebezhetőséggel, bátorságot nyerünk ahhoz, hogy szembenézzük vele, elfogadjuk, vállaljuk és erőforrásként használjuk: teret és hatalmas energiát szabadítsunk fel saját személyes transzformációnkhoz.

8. SZEMÉLYES TRANSZFORMÁCIÓNK MEGTAGADOTT RÉSZEINK ÚJRAINTEGRÁLÁSÁVAL

Megtanuljuk tudatos személyes transzformációnk “útvonalát” és 4 lépését, és annak “technológiáját”, hogyan teremtsünk békét a belső harctereinken.

Elkezdünk felelősséget vállalni saját toxikus érzelmeinkért, cselekedeteink másokra gyakorolt hatásáért, másokra adott reakcióinkért.

9. A TÜKÖR TÖRVÉNYE

Amit külső kofliktusként érzékelünk, tekinthető belső küzdelmünk kivetülésének. Elkezdjük felfedezni, hogy a konfliktusokat tekinthetjük és felhasználhatjuk személyes transzformációnkhoz – mindezt kölcsönös tanulási lehetőségként.

10. A BÖLCSESSÉG GYAKORLÁSA: A SAJÁT ELMÉNKET TRANSZFORMÁLÓ TUDATHOZ VEZETŐ ÚT

Tanulunk személyes mentális evolúciónkról, annak lehetséges állomásairól: a külső kényszerek alatt tartott tudattól, az individualizált tudaton keresztül az önmagát transzformáló.

Megerősödünk a nyitottságra, a nézőpontok megosztására és befogadására, a közös alkotásra való képességünkben.

Várt eredmények

A programon való aktív résztvétel eredményeként várható tudati változások és új kapcsolati kompetenciák a következők:

Csapatunk

Csapatunk – különleges kombináció. Tamás megközelítése az új felismerések világosságát, a kognitív kihívást képviseli és hozza be a közös munkába, a szemlélet- és tudatváltást elősegítendő. Enikő megoldásközpontú coachként érzelmileg biztonságos, kapcsolódást segítő teret és erősségeken tartott energizáló fókuszt hoz a térbe, hogy a tudatos felismerések a viselkedésváltozás kis, megtehető lépéseivé váljanak.

Mindketten hisszük, hogy a tudatos együttérzésből indított személyes transzformációtól vezet az út a humanizált, közös alkotásból építkező, “ego” központúságból “öko” szemléletre áttérő szervezetek megjelenéséig.  Mindketten gyakoroljuk is, amit a programban képviselünk: saját magunk tudatos transzformációjában szerzett 10+ éves személyes tapasztalatunkat is behozzuk a csoportba.

ENIKŐ TEGYI, MCC

ENIKŐ TEGYI, MCC

Enikő tapasztalt coach, szervezeti kultúra megoldásközpontú fejlesztésére szakosodott tanácsadó és coachiskola vezető, 11 év és több mint 2500 óra gyakorlattal.
Diplomáit nyelvekből és gazdasági területen szerezte (angol és orosz, HR mendzsment), dolgozott media és kommunikáció területen (volt színházi kritikus és szerzett PR menedzseri tapasztalatot tanácsadó cégnél). Több mint 300 vezetőt és felsővezetőt kísért coachként változatos vezetői témákban.
Enikő sok éve foglalkozik vezetőfejlesztéssel vezetői coaching csoportokban.
2020-ban szerezte meg az ICF-nél Master Certified Coach minősítését.
Coaching stílusában határozottan letette a voksot a SolutionFocus mellett, megoldásközpontú coachinggal dolgozik, melyben viszont szívesen alkalmaz kognitív munkán túlmutató, érzelmeket és fizikai testet közvetlenül is megmozgató intervenciókat, például mikroállításokat.
Team coachként az utóbbi években kedvenc szakterülete az önszerveződő, reziliens csapatok építésének támogatása.  
Enikő a megoldásközpontú coachingot kiterjedt szervezeti projektekben, kultúrafejlesztésben is alkalmazza: munkatársak felhatalmazását és megtartását célzó (empowerment és engagement), vállalati egészséget, rezilienciát és burn-out prevenciót célzó, értekezlet-kultúrát fejlesztő projektekben.
A Brief coaching a szervezetben, vezetésben sok éve futó coachképző program alapítója és vezetője. Vállalati coach pool-okat képez, szívesen tart vezetőknek Megoldásközpontú “corridor coaching” programokat. Vendégoktatóként rendszeresen tart SolutionFocus/brief coaching kurzusokat több budapesti egyetemen.

 

Weboldalak: www.tegyieniko.hu, www.solutionfocus.hu

TAMÁS SCHIESZLER, MCC

TAMÁS SCHIESZLER, MCC

Tamás vezetés- és szervezetfejlesztési szakértő, több mint 15 éves coach és tanácsadói tapasztalattal rendelkezik, főként technológiai cégeknél.
Tanácsadói karrierje előtt rendszermérnök, IT Architect, csapatvezető és Chief Operational Officer pozíciót töltött be. Informatikai MSc és MBA diplomával rendelkezik.
Tamás sok évig projekt- és programmenedzsment területen dolgozott. Ezt a tudását jelenleg projekt- és programvezetők coachingja során használja.
Műszaki, vezetői és tanácsadói munkája közben kialakult egy átlagon felüli rendszer-gondolkodó attitűd, amelyet most coaching munkájában alkalmaz, ezzel segítve az ügyfeleket az önismeretük növelésében.
Tamás több mint 10 éves Vajrayana buddhista gyakorlattal rendelkezik. Ezt a vállalati világban szerzett tapasztalataival vegyíti, küldetésének tekinti a szervezetek humanizálását. Ehhez kulcsfontosságú eszköznek tartja a vezetés szintjén az együttérzés és a bölcsesség kibontakoztatását.
Tamás 2021 óta rendelkezik MCC minősítéssel. Coaching stílusa a rendszerszemléletű coaching, a Solution Focused és a Gestalt Coaching keveréke, melyet buddhista pszichológiával támaszt alá.
Digitális coachként több globális digitális coaching platformon is aktívan tevékenykedik. Legutóbbi tanulási eredményei a „Tudatos üzleti coach” és a „Boldogság megértése” tanúsítvány, melyek BetterUp coachként szerzett meg.
Tamás fő érdeklődési területe az együttérző vezetés elterjesztése. Hisz abban, hogy ez az egyik kulcskompetencia, amely szükséges ahhoz, hogy komplex és összekapcsolt világunkban sikeresen megoldjuk az előttünk álló üzleti és globális kihívásokat. Ezt a fókuszt szem előtt tartva szívből jövő lelkesedéssel fejleszt kapcsolódó coaching eszközöket és technikákat.

Weboldalak: schieszler.com, compassiondynamics.co

Több információt szeretnél?

Előregisztrációs/ Kapcsolatfelvételi Adatlap

Azért töltöm ki ezt az adatlapot, hogy

9 + 4 =

Copyrights ® 2021 Compassion in Action